Bangladeše sugriuvus pastatui žuvo mažiausiai 82 žmonės

Bangladešo sostinės Dakos pakraštyje trečiadienį sugriuvus aštuonių aukštų pastatui, žuvo mažiausiai 82 žmonės, bet žuvusiųjų gali būti dar daugiau, nes keliuose drabužių siuvimo fabrikuose tame pastate dirbo tūkstančiai žmonių.

Stovėti liko tik apatinis pastato „Rana Plaza“, kuriame taip pat buvo prekybos centras, aukštas, sakė pareigūnai.

Savare , esančiame už 30 km nuo sostinės, stovėjęs pastatas, kuris, pasak vieno ministro, buvo pastatytas nelegaliai, sugriuvo maždaug 9 val. vietos (6 val. Lietuvos) laiku.

Šimtai betono pjaustymo įrankiais ir kranais apsirūpinusių ugniagesių ir armijos gelbėtojų betono ir metalo nuolaužų kalne ieškojo gyvųjų.

Žuvusieji ir sužeistieji buvo traukiami iš griuvėsių viršaus ir leidžiami savadarbėmis čiuožynėmis iš audinio, iš kurio vos prieš kelias valandas dar buvo kerpami marškiniai ir kelnės eksportui į Vakarų rinkas.

Netoliese esančios ligoninės „Enam“ priimamojo gydytojas Hiralalas Royas (Hiralalas Rojas) AFP sakė, kad žuvusiųjų yra 82 ir kad toje ligoninėje gydoma mažiausiai tūkstantis sužeistųjų.

„Dauguma žuvusiųjų yra drabužių (fabrikų) darbininkai. (Žuvusiųjų) skaičius didės, nes kai kurių sužeistųjų būklė yra kritinė“, - sakė jis AFP ir pridūrė, kad ligoninė paprašė donorų skubiai duoti kraujo.

Vienas ugniagesys sakė, kad tragiško incidento metu pastate buvo apie 2 tūkst. žmonių.

Ugniagesiai ir kariai griuvėsiuose tebeieško žmonių, sakė vietos policininkas Mohammadas Asaduzzamanas (Mohamadas Asaduzamanas).

Pasak jo, siuvyklos savininkai tikriausiai ignoravo perspėjimą neleisti darbuotojų į pastatą, kurio konstrukcijoje antradienį buvo pastebėtas įtrūkimas.

„Atrodo tarsi būtų smogęs žemės drebėjimas“, - sakė vienas gyventojas prie sugriuvusio pastato.

Klestinčią Bangladešo drabužių pramonę jau daug metų persekioja gaisrai ir kitokios nelaimės. Pernai lapkritį 112 darbininkai žuvo per gaisrą vienoje gamykloje pramoniniame Dakos priemiestyje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių