Bangladeše dėl nelaimės kritikuojama siuvimo pramonė: žuvusių jau 152

Gelbėtojai Bangladeše ketvirtadienį toliau ieško gyvųjų sugriuvusio pastato nuolaužose, o žuvusiųjų skaičiui padidėjus iki 172, intensyvėja kritika užsienio kompanijoms, apsirūpinančioms pigiais drabužiais iš Bangladešo.

Savare netoli Dakos trečiadienį sugriuvus aštuonių aukštų pastatui, kuriame buvo keli drabužių siuvimo fabrikai, dar daugiau kaip tūkstantis žmonių buvo sužeisti. Įtariama, jog pastatas sugriuvo po to, kai vadovai ignoravo darbininkų perspėjimus, kad statinys tapo nestabilus.

Didžiausios tragedijos jos fabrikuose sukrėsta šalis paskelbė vienos dienos gedulą, o vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo. Incidentas vėl akcentavo susirūpinimą saugumu Bangladešui itin svarbioje siuvimo pramonėje.

„Žuvusiųjų skaičius dabar yra 172“, - sakė policijos aukšto rango pareigūnas Wali Asrafas (Valis Asrafas), kuris pridūrė, kad gelbėtojai, praėjus maždaug 24 valandoms po nelaimės, dar girdi riksmus iš po griuvėsių.

„Gelbėtojai kasa atsargiai, kad juos ištrauktų“, - sakė jis.

Ugniagesiai ir armijos gelbėtojai, kurie naudojasi pjovimo įrankiais ir gręžimo mašinomis, naktį iš griuvėsių ištraukė mažiausiai šešis gyvus žmones, kuriems prieš tai pro tarpus tarp nuolaužų buvo nusiuntę maisto ir deguonies, sakė W.Asrafas.

Nelaimė dar kartą atkreipė dėmesį į Bangladešo - antrojo pagal svarbą drabužių eksportuotojo pasaulyje, aprūpinančio pasaulinius prekybos tinklus, - tekstilės pramonės saugumo problemas ir prastas darbo sąlygas.

Pernai lapkritį sostinėje Dakoje per gaisrą fabrike, kuriame buvo siuvami drabužiai „Walmart“ ir kitiems Vakarų tinklams, žuvo 111 žmonių, o išgyvenusieji pasakojo, kad vadovai avarinius išėjimus laikė užrakintus.

Amsterdame įsikūrusios „Clean Clothes Campaign“ atstovė Tessel Pauli (Tesel Pauli) sakė, kad naujoji nelaimė yra „simptomiška“ problemoms Bangladeše, kur užsienio pirkėjai kaltinami tuo, kad vaikydamiesi pelno rizikuoja saugumu.

„Šios nelaimės reiškia šių prekės ženklų nesugebėjimą padaryti saugumo prioritetu. Jie žino, ką reikia padaryti, ir jie to nedaro“, - AFP sakė T.Pauli.

Britų nebrangių drabužių tinklas „Primark“ sakė, kad vienas jos tiekėjų buvo įsikūręs tame aštuonių aukštų pastate „Rana Plaza“, kuris sugriuvo trečiadienį maždaug 9 val. vietos (6 val. Lietuvos) laiku.

„Kompanija yra šokiruota ir labai nuliūdusi dėl šio baisaus incidento Savare netoli Dakos, ir reiškia užuojautą visiems su juo susijusiems žmonėms“, - sakoma jos pareiškime.

„Walmart“ pranešė, jog aiškinasi, ar kuris nors „Rana Plaza“ veikęs fabrikas buvo tarp jos tiekėjų. Ispanų kompanija „Mango“ ir Italijos „Benetton“ paskelbė, kad nelaimė nėra susijusi su jokiais jų tiekėjais Bangladeše.

Per nelaimę gyvi likę žmonės skundėsi, kad antradienį vakare pastato konstrukcijose atsirado įtrūkimų, dėl kurių buvo evakuota maždaug 3 tūkst. darbininkų, bet vėliau jiems buvo liepta grįžti prie darbo.

Policijos pareigūnas Moniras Hossainas (Moniras Hosainas) sakė, kad pastato savininkui - vienam valdančiosios partijos pareigūnui - buvo iškelta byla dėl statybos įstatymų pažeidimo. Kita byla keliama fabriko savininkams.

Mustafizuras Rahmanas, kuris vadovauja pramonines problemas sprendžiančiam policijos padaliniui, sakė, kad fabriko savininkai pasislėpė ir ignoravo perspėjimą nebeatidaryti pastato.

„Antradienį apžiūrėję įtrūkimus mes jiems pasakėme fabrikų darbo neatnaujinti. Jie mūsų raginimo nepaisė“, - sakė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Sausio 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Sausio 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Sausio 20-oji, penktadienis, 3 savaitė. ...

 • Estijos premjeras: nevyksta pasiruošimas karui su Rusija
  Estijos premjeras: nevyksta pasiruošimas karui su Rusija

  Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas (Jūris Ratas) paragino žiniasklaidą nekurstyti „karinės isterijos“, kad jo šalies teritorijoje neva rengiamasi karui su Rusija. ...

  1
 • Kremlius sako, kad jo kritika B. Obamai nėra asmeniška
  Kremlius sako, kad jo kritika B. Obamai nėra asmeniška

  Per aštuonerius Baracko Obamos (Barako Obamos) prezidentavimo metus Rusija daug kritikavo Vašingtono politiką, bet tame nebuvo nieko asmeniško, ketvirtadienį pareiškė Kremlius, kaltindamas Jungtines Valstijas dėl didžiausio san...

 • Liko viena diena: D. Trumpas atvyko į Vašingtoną
  Liko viena diena: D. Trumpas atvyko į Vašingtoną

  Likus vienai dienai iki inauguracijos, 45-uoju JAV prezidentu tapsiantis Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį atvyko į Vašingtoną, pasiryžęs per artimiausius ketverius metus pertvarkyti JAV politiką. ...

  1
 • V. Putinas vasario 2 dieną lankysis Vengrijoje
  V. Putinas vasario 2 dieną lankysis Vengrijoje

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 2 dieną lankysis Budapešte ir susitiks su Vengrijos ministru pirmininku Viktoru Orbanu, pranešė ketvirtadienį Vengrijos vyriausybė. ...

  2
 • Azerbaidžane užsimota reguliuoti tinklaraštininkus
  Azerbaidžane užsimota reguliuoti tinklaraštininkus

  Azerbaidžano parlamento nariai ketvirtadienį pasiūlė parengti piliečių veiklą internete, įskaitant tinklaraščių rašymą, reguliuojantį įstatymo projektą, nes šioje srityje esą viešpatauja "visiškas chaosas&...

 • B. Obama per paskutinę spaudos konferenciją įspėjo D. Trumpą
  B. Obama per paskutinę spaudos konferenciją įspėjo D. Trumpą

  Po aštuonerių metų darbo prezidento postą paliekantis Barackas Obama (Barakas Obama) trečiadienį pažadėjo, kad netylės, jei Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) savo veiksmais kels pavojų pamatinėms JAV vertybėms, ir patikino amerikiečius, ka...

  2
 • Prancūzija: D. Britanija nebus baudžiama už „Brexit“
  Prancūzija: D. Britanija nebus baudžiama už „Brexit“

  Prancūzija neketina „bausti“ Didžiosios Britanijos už pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES), ketvirtadienį pareiškė užsienio reikalų ministras, reaguodamas į kolegos brito Boriso Johnsono (Boriso Džondono) komentarus. ...

 • „Ferrero“ gina palmių aliejų
  „Ferrero“ gina palmių aliejų

  Italijos saldumynų gamintoja "Ferrero", prekės ženklo "Nutella"  savininkė, gina palmių aliejų, kurio kai kurie kiti gamintojai atsisako, Europos maisto kokybės prievaizdams pranešus apie potencialų palmių aliejaus kanc...

 • Ką veiks Baltuosius rūmus palikęs B. Obama?
  Ką veiks Baltuosius rūmus palikęs B. Obama?

  Barackas Obama (Barakas Obama) po aštuonerių metų Baltuosiuose rūmuose ketina likti aktyviu „piliečiu“, ir nesvarbu, ar jis rašytų knygą, dirbtų su mažumų jaunimu ar bandytų padėti Demokratų partijai pakilti iš pele...

  2
Daugiau straipsnių