Bangladeše dėl nelaimės kritikuojama siuvimo pramonė: žuvusių jau 152

Gelbėtojai Bangladeše ketvirtadienį toliau ieško gyvųjų sugriuvusio pastato nuolaužose, o žuvusiųjų skaičiui padidėjus iki 172, intensyvėja kritika užsienio kompanijoms, apsirūpinančioms pigiais drabužiais iš Bangladešo.

Savare netoli Dakos trečiadienį sugriuvus aštuonių aukštų pastatui, kuriame buvo keli drabužių siuvimo fabrikai, dar daugiau kaip tūkstantis žmonių buvo sužeisti. Įtariama, jog pastatas sugriuvo po to, kai vadovai ignoravo darbininkų perspėjimus, kad statinys tapo nestabilus.

Didžiausios tragedijos jos fabrikuose sukrėsta šalis paskelbė vienos dienos gedulą, o vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo. Incidentas vėl akcentavo susirūpinimą saugumu Bangladešui itin svarbioje siuvimo pramonėje.

„Žuvusiųjų skaičius dabar yra 172“, - sakė policijos aukšto rango pareigūnas Wali Asrafas (Valis Asrafas), kuris pridūrė, kad gelbėtojai, praėjus maždaug 24 valandoms po nelaimės, dar girdi riksmus iš po griuvėsių.

„Gelbėtojai kasa atsargiai, kad juos ištrauktų“, - sakė jis.

Ugniagesiai ir armijos gelbėtojai, kurie naudojasi pjovimo įrankiais ir gręžimo mašinomis, naktį iš griuvėsių ištraukė mažiausiai šešis gyvus žmones, kuriems prieš tai pro tarpus tarp nuolaužų buvo nusiuntę maisto ir deguonies, sakė W.Asrafas.

Nelaimė dar kartą atkreipė dėmesį į Bangladešo - antrojo pagal svarbą drabužių eksportuotojo pasaulyje, aprūpinančio pasaulinius prekybos tinklus, - tekstilės pramonės saugumo problemas ir prastas darbo sąlygas.

Pernai lapkritį sostinėje Dakoje per gaisrą fabrike, kuriame buvo siuvami drabužiai „Walmart“ ir kitiems Vakarų tinklams, žuvo 111 žmonių, o išgyvenusieji pasakojo, kad vadovai avarinius išėjimus laikė užrakintus.

Amsterdame įsikūrusios „Clean Clothes Campaign“ atstovė Tessel Pauli (Tesel Pauli) sakė, kad naujoji nelaimė yra „simptomiška“ problemoms Bangladeše, kur užsienio pirkėjai kaltinami tuo, kad vaikydamiesi pelno rizikuoja saugumu.

„Šios nelaimės reiškia šių prekės ženklų nesugebėjimą padaryti saugumo prioritetu. Jie žino, ką reikia padaryti, ir jie to nedaro“, - AFP sakė T.Pauli.

Britų nebrangių drabužių tinklas „Primark“ sakė, kad vienas jos tiekėjų buvo įsikūręs tame aštuonių aukštų pastate „Rana Plaza“, kuris sugriuvo trečiadienį maždaug 9 val. vietos (6 val. Lietuvos) laiku.

„Kompanija yra šokiruota ir labai nuliūdusi dėl šio baisaus incidento Savare netoli Dakos, ir reiškia užuojautą visiems su juo susijusiems žmonėms“, - sakoma jos pareiškime.

„Walmart“ pranešė, jog aiškinasi, ar kuris nors „Rana Plaza“ veikęs fabrikas buvo tarp jos tiekėjų. Ispanų kompanija „Mango“ ir Italijos „Benetton“ paskelbė, kad nelaimė nėra susijusi su jokiais jų tiekėjais Bangladeše.

Per nelaimę gyvi likę žmonės skundėsi, kad antradienį vakare pastato konstrukcijose atsirado įtrūkimų, dėl kurių buvo evakuota maždaug 3 tūkst. darbininkų, bet vėliau jiems buvo liepta grįžti prie darbo.

Policijos pareigūnas Moniras Hossainas (Moniras Hosainas) sakė, kad pastato savininkui - vienam valdančiosios partijos pareigūnui - buvo iškelta byla dėl statybos įstatymų pažeidimo. Kita byla keliama fabriko savininkams.

Mustafizuras Rahmanas, kuris vadovauja pramonines problemas sprendžiančiam policijos padaliniui, sakė, kad fabriko savininkai pasislėpė ir ignoravo perspėjimą nebeatidaryti pastato.

„Antradienį apžiūrėję įtrūkimus mes jiems pasakėme fabrikų darbo neatnaujinti. Jie mūsų raginimo nepaisė“, - sakė jis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių