Baltarusija legalizavo sąrašus tų, kuriems uždrausta vykti į užsienį

Baltarusijos prezidentas legalizavo esamamus sąrašus asmenų, kuriems uždrausta vykti į užsienį, leidęs įtraukti į juos tuos, kurie įtraukti į profilaktinę apskaitą Valstybės saugumo komitete.

Atitinkamas Aleksandro Lukašenkos įsakas įsigaliojo po to, kai penktadienį buvo paskelbtas nacionaliniame teisės portale pravo.by.

Metų pradžioje keliasdešimt Baltarusijos disidentų, tarp jų posovietinės Baltarusijos lyderis Stanislavas Šuškevičius, kai mėgino išvykti iš šalies, gavo pranešimą, kad jiems laikinai uždrausta kirsti sieną.

Vėliau Baltarusijos prezidentas pats patvirtino, kad yra sąrašas asmenų, kuriems politiniais motyvais uždrausta vykti į užsienį, pavadinęs tai atsaku į tokias pat Europos Sąjungos sankcijas Baltarusijos pareigūnams ir verslininkams.

Baltarusijos saugumo komitetas gavo teisę įtraukti baltarusius į profilaktinę įskaitą už veiklą, kuri gali sukelti grėsmę nacionaliniam saugumui, nepriklausomai nuo to, ar jie pažeidė Baltarusijos įstatymus.

„Kadangi pati įtraukimo į įskaitą procedūra nėra atvira, valdžia gali tuo įvairiai piktnaudžiauti“, - sakė politologas Aleksandras Feduta.

ES nuo pernai pamažu stiprina sankcija Baltarusijai, siekdama, kad joje būtų paleisti į laisvę politiniai kaliniai.

“Minskas neigia, kad yra politinių kalinių kalėjimuose, bet pastaraisiais metais valdžia paleido į laisvę daugiau kaip 30 opozicionierių, tarp jų du buvusius kandidatus į prezidentus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Demokratija atrieda

Demokratija atrieda portretas
BY „Opozicijos“ veikėjai „Rytų partnerystės“ susitikime Varšuvoje iš ES vietoj partnerystės reikalavo dar griežtesnių sankcijų Baltarusijai ir dar daugiau dolerių ir eurų BY opozicijai... JAV ir ES skyrė 350 000 eurų (ES mokesčių mokėtojų pinigų) „opozicijos“ reklamuotam „visuotiniam baltarusių“ susiėjimui paremti. „Susiėjimo“ organizatoriai skrajučių spausdinimui, reklamai, SMS siuntimui išleido 43 000 eurų 307 000 eurų dingo be žinios... Į „visuotinį susiėjimą“ didžiuosiuose miestuose susirinko po keliasdešimt žioplių, ir tuo viskas baigėsi. Kai Briuselyje ES svarsto, kokias dar griežtesnes sankcijas taikyti Baltarusijai, ten dalyvaujantieji Baltarusijos "opozicijos" atstovai taip pat reikalauja kuo greičiau ir kuo griežtesnių sankcijų bei padidinti FINANSINĘ PARAMĄ BY OPOZICIJAI... ES bandė pagasdinti Lukašenką, atšaukdami savo pasiuntinius. Tie išdardėjo su didžiausiu triukšmu, arogancija ir grasinimais. Deja, kai ES veikėjai suprato, kad Lukašenka deda ant jų skersą, teko sugrįžti tyliai, nuleidus galvas ir pabrukus uodegas, kaip apspardytiems šunyčiams... Opozicijos veikėjai, gausiai doleriais bei Eurais remiami iš Vašingtono ir Briuselio, susisuko lizdus Vilniuje. Jų veiklos pagrindas: kuo blogiau Baltarusijai – tuo geriau. Visais įmanomais būdais pabloginti Lietuvos ir Baltarusijos santykius – KILNI MISIJA. Tų veikėjų nuomone, A. Lukašenkos REŽIMAS aiškiai nestabilus. "Kenčia" CIVILIAI. Opozicijai, Libijos pavyzdžiu, belieka užpulti kokią karinę bazę, apsiginkluoti ir pareikalauti A. Lukašenkos atsistatydinimo. Jeigu tas bandys priešintis, gal CIVILIŲ GINTI atskris JAV ir NATO "taikos balandžiai" su bombų ir raketų kroviniu, kaip Libijoje? JAV ir kiti pasaulio imperialistai paskelbė Šiaurės Korėjai, Kubai, Iranui, Sirijai totalią ekonominę, technologinę ir diplomatinę blokadą, taip bandydami pasmaugti šias valstybes. Ar gali šiais laikais normaliai gyventi valstybė, beprotiškai spaudžiama iš visų pusių ir visais įmanomais būdais? Matome, kaip Vakarų buržujai elgiasi su Baltarusija, nes ta niekaip nenori pas save vagių ir judų demokratijos, nenori parsiduoti ir paklusti JAV bei ES diktatui. Š. Korėjoje, Kuboje tai trunka jau pusę amžiaus. Tik dar griežtesnėmis formomis.

vidmantas

vidmantas portretas
Taip. Su buržujais ir išnaudotojais tik labai greižtai ir jokio pasigailėjimo! O tai mums visiems bus kapec, jei su jais nesusitvarkysime!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių