Balandžio košmaras Krasnodare: griaunami nauji gyventojų daugiabučiai

Naujos statybos nelegalus šešių aukštų daugiabutis Rusijos mieste Krasnodare, Kadetų gatvė 9, – ne vienintelis griaunamas. Toks likimas laukia dar 10-ties daugiaaukščių, skelbia newsru.com.

Teismo nutartį vykdantys antstoliai šeštadienį turėtų baigti balandžio 17-ąją pagaliau pradėtus ir jau kelias savaites „užlaikytus“ griovimo darbus. Gyventojai ir šįkart desperatiškai bandė išsaugoti visai neseniai įsigytą nekilnojamąjį turtą. Minėtą namą bandyta griauti pirmosiomis šio mėnesio dienomis, tačiau sulaukta didžiulio pasipriešinimo.

Trečiadienį keli gyventojai butus gynė užsibarikadavę trečiame ir ketvirtame aukštuose esančiuose balkonuose. Ilgai tai netruko. Šįkart likvidavimo darbams buvo ypač gerai pasiruošta. Kaukėmis vilkintys OMON pareigūnai ir policija greitai juos iš ten išsivedė, vilko žeme per kiemą, o galiausiai suėmė. Likusiems budėtojams beliko ašarotais veidais stebėti spėto įsigyti būsto naikinimą.

„Visą teritoriją užvėrė, neįleido spaudos atstovų, neleido pravažiuoti automobiliams, net gyventojams praeiti", - teigiama SPTV reportaže.

Gyvenamųjų namų kompleksas „Kadet", kuriame turėję būti apie 150 butų, statytas ant dviejų žemės sklypų, kurie įforminti kaip privataus asmens Adnrejaus Gakalono nuosavybė. Leidimas statyboms išduotas nebuvo. Vietos apygardos teismas dar 2012 m. lapkritį gavo miesto administracijos ieškinį dėl šio daugiabučio griovimo. Teismo nutarties vykdymas leistas šių metų kovą. Išmontavimo darbai buvo numatyti jau prieš dvi savaites.

Prokurorai vis dar renka duomenis apie nelegalias statybas, ieško įrodymų pagal nusikalstamą veiką „sukčiavimas".

Vietos valdžia dešimčių gyventojų–butų savininkų veiksmus siekiant neleisti vykdyti teismo nutarties dar pirmadienį įvertino kaip namų komplekso savininko bandymą pateisinti įvykdytą nelegalią veiklą, ir, juos kurstant, spausti valdžią.

„Tarnavau Afganistane, Čečėnijoje ir Gruzijoje, o dabar būsiu benamiu", - teigė pensinio amžiaus asmuo, pridurdamas, kad ne už tokią tėvynę kovojęs.

Išankstiniais duomenimis, daugiaaukštis Kadetų 9 neatitiko Krasnodaro regione taikomų statybos seisminėse srityse reikalavimų. Tik jau pastatyto namo pridavimo metu buvo nustatyta, kad jį laikančios sienos formuotos iš tuščiavidurių keraminių blokų be armatūros. Potencialūs būstų pirkėjai buvo viliojami žodžiais, kad namas statytas pagal monolitinę–karkasinę technologiją.

Kitas griaunamo namo gyventojas SPTV teigė, esą miesto administracija į gatvę „išmetė" apie 130 šeimų. Daugeliui jų tai buvo vieninteliai namai, į kuriuos investuoti visi pinigus.

Be šio šešiaaukščio Krasnodare ruošiasi nugriauti dar 10 nelegaliai iškilusių daugiaaukščių. Nutarties vykdymo procesas jau įsigaliojęs.NAUJAUSI KOMENTARAI

ir pas mus taip bus

ir pas mus taip bus portretas
Labai panasu i renovacija

o siaube

o siaube portretas
pas mus nesugeba net privačių namukų ar viešbutukų nugriauti, o čia į gatvę vos ne tūkstantį šeimų meta. seisminė zona... nu gal. bet ar ne taip pat Lietuvoj nesaugūs ir tie namai, kurie po projekto patvirtinimo statybų metu dar paauga kokiais tris ale terasiniais aukštais.

Ziauru

Ziauru portretas
laukinis kapitalizmas. Bet jei tikrai pastatė kaip ant durniaus, tai gal geriau dabar griaut, o ne tada kai įsikurs tūkstančuiai ir koks nedidelis žemės drebėjimas sugriaus...Gail tik žmonių, kurie nusipirko ten
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių