B. Obama viešai prisaikdintas antrajai JAV prezidento kadencijai

Barackas Obama pirmadienį viešai prisaikdintas JAV prezidentu antrajai kadencijai, vėl užsikraudamas ant savo pečių šios tarnybos galią ir naštą šiais išbandymų laikais priešais šimtatūkstantinę minią, virš kurios plevėsavo valstybinės vėliavos.

B.Obama iškėlė dešinę ranką, o kairiąją padėjo ant Šventojo Rašto knygos, kuri kadaise priklausė Martinui Lutheriui Kingui ir Abrahamui Lincolnui. Prisaikdinimo ceremonija vyko lauke ant specialiai prie vakarinio Kapitolijaus fasado įrengtos platformos, žemiau baltojo kupolo.

„Aš, Barackas Husseinas Obama, iškilmingai prisiekiu, kad garbingai vykdysiu Jungtinių Valstijų prezidento pareigas ir visomis savo jėgomis gerbsiu, saugosiu ir ginsiu Jungtinių Valstijų konstituciją. Tepadeda man Dievas“, - pakartojo jis juoda mantija apsigaubusio Aukščiausiojo teismo pirmininko Johno Robertso  skaitomus žodžius.

Anksčiau iš garsiojo pastato išėjusį ir laiptais besileidžiantį prezidentą pasitiko trimitų garsai ir milžiniškos visą Našonal Malą užpildžiusios minios gausmas „Obama, Obama“.

Plačiai besišypsantis B.Obama atrodė laisvesnis negu per pirmąją inauguraciją prieš ketverius metus, kai jis perėmė prezidento tarnybą būdamas neišbandytas ir nepatyręs lyderis, kai šaliai grėsė ekonomikos nuosmukis.

Pirmasis prezidentu tapęs afroamerikietis B.Obama buvo prisaikdintas antrajai kadencijai per privačią ir kuklią ceremoniją sekmadienį, o kitą dieną jo laukė iškilmingas ir viešas prisaikdinimo pakartojimas.

Po viešojo prisaikdinimo trumpoje kalboje B.Obama pažadėjo atkurti „stiprius aljansus“ pasaulyje, pažymėdamas, kad Jungtinės Valstijos yra įsipareigojusios pasiekti saugumą be „amžino karo“.

„Amerika liks stiprių aljansų ramstis bet kuriame pasaulio kampelyje“, - sakė prezidentas nuo Kapitolijaus laiptų.

„Ir mes atnaujinsime tas institucijas, kurios išplečia mūsų gebėjimą įveikti krizes užsienyje, nes niekas kitas taikiajame pasaulyje neturi tokios galios kaip ši galingiausia valstybė“, - pažymėjo B.Obama.

Inauguracijos proga B.Obama savo kalboje priminė ir apie kovą už lygias moterų bei gėjų teises, geresnę sistemą atvykstantiems į JAV naujiems imigrantams.

„Mes, žmonės, skelbiame šiandien, kad akivaizdžiausios tiesos - kurios mus visus sukūrė lygius - yra žvaigždė, kuri mums vis dar nurodo kelią“, - pareiškė jis, primindamas apie precedentus Amerikoje iš kovos už piliečių, gėjų ir moterų teises.

„Būtent mūsų kartos užduotis - tęsti tai, ką tie pionieriai pradėjo. Nes mūsų kelias nėra užbaigtas, kol mūsų žmonos, mūsų motinos, mūsų dukterys galės užsitarnauti sau gyvenimą, atitinkantį jų pastangas“, - tęsė B.Obama.

„Mūsų kelias nėra užbaigtas, kol mūsų broliai gėjai ir seserys pagal įstatymą laikomi kažkuo kitu - nes, jeigu mes tikrai esame sukurti lygūs, tuomet ir meilė vienas kitam taip pat turi būti lygi“, - sakė prezidentas.

„Mūsų kelias nėra užbaigtas, kol mes rasime geresnį būdą palankiai sutikti daug siekiančių ir viltingų imigrantų, kuriems Amerika yra galimybių šalis“, - pažymėjo jis.

Užsimindamas apie savo pastangas įgyvendinti reformas, kad dokumentų neturintys imigrantai paprasčiau galėtų gauti teisę gyventi ir dribti Valstijose, B.Obama paragino, kad „jauni studentai ir inžinieriai“ būtų „įtraukti į darbo jėgos sąrašus, o ne išsiunčiami iš šalies“.


Šiame straipsnyje: Barackas ObamaJAVpriesaika

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių