B. Obama ar M. Romney? Rinkimų rezultatai (atnaujinta)

2012 metų JAV prezidento rinkimuose pirmuosius balsus antradienį atidavė mažytis Naujojo Hampšyro miestelis Diksvil Nočas, kur Barackas Obama ir Mittas Romney gavo po penkis balsus.

Per šį pirmąjį visoje šalyje balsavimą, kuris įvyko netrukus po vidurnakčio ir užtruko vos 43 sekundes, pirmą kartą per visą miestelio istoriją balsai pasiskirstė po lygiai. Tai dar vienas požymis, rodantis, kad abiejų kandidatų pozicijos šiose varžybose, kurių nugalėtojas turi paaiškėti dienos pabaigoje, yra lygios.

24 metų Tanneris Tillotsonas, kuris vidurnaktį (7 val. Lietuvos laiku) balsavo pirmasis, sakė atidavęs savo balsą už prezidentą B.Obamą.

„Manau, kad (šie rezultatai) yra labai gerai iliustruojantys ... Tai pirmas kartas per visą Diksvil Nočo istoriją, kai pasiektos lygiosios. Mes vis dar esame labai susiskaldžiusi valstybė ir bus įdomu pažiūrėti, kokia yra likusi šalies dalis“, - sakė jis.

Diksvil Nočas, esantis maždaug už 30 km nuo Kanados sienos, didžiuojasi tuo, kad jame vyksta pirmasis balsavimas JAV rinkimuose, bet tai yra laikoma labiau įdomybe nei šaliai kelią parodančiu dalyku.

Balsavimas čia paprastai vyksta vieno prabangaus viešbučio pokylių salėje, bet šiemet dėl renovacijos darbų buvo perkeltas į netoliese esantį slidininkų namelį.

Balsavimas netrukus įvyko ir kitame Naujojo Hampšyro miestelyje - kaimyniniame Harts Lokeišene, kuris ilgai varžėsi su Diksvil Noču dėl šios pirmumo teisės. Tačiau dėl to, kad jame dvigubai daugiau rinkėjų, balsams suskaičiuoti čia prireikia šiek tiek daugiau laiko.

Harts Lokeišene B.Obama gavo 23 balsus, M.Romney - 9, o liberalas Gary Johnsonas - 1 balsą. 33 balsai buvo atiduoti per 5 minutes ir 42 sekundes.

Minimi du miesteliai pirmųjų, balsuojančių JAV rinkimuose, statusą turi nuo 1948 metų, o visiems jų gyventojams eiti ir atiduoti savo balsą yra garbės reikalas.

Harts Lokeišeno tarybos narys Markas Dindorfas sakė, kad tai galima laikyti draugiškomis varžybomis dėl to, kuriame miestelyje balsai bus suskaičiuoti pirma.

Diksvil Noče iki 2008-ųjų, kai laimėjo B.Obama, kiekvienąkart laimėdavo respublikonų kandidatas - nuo pat 1960 metų, kai prasidėjo ši tradicija.

Bendrai šalyje atliktos apklausos rodo, kad B.Obama yra šiek tiek populiaresnis, bet iš esmės abiejų kandidatų pozicijos yra apylygės. Vis dėlto prezidentas turi nedidelę persvarą svarbiose „svyruojančiose“ valstijose, kurių balsų reikia norint laimėti šiuos rinkimus.

JAV prezidento rinkimų nugalėtoją nulemia ne šalies rinkėjų balsai tiesiogiai, bet Rinkikų kolegija, į kurią valstijos pagal savo gyventojų skaičių atsiunčia tam tikrą kiekį savo rinkikų. Pergalei reikia 270 iš 538 rinkikų balsų.

Maža Naujojo Hampšyro valstija turi tik keturis rinkikų balsus, bet yra laikoma svarbia „svyruojančia“ valstija, ypač - šiuose rinkimuose, kurių baigtį gali nulemti tik minimali persvara.

Papildyta 20 val. Kenijos Kogelo gyvenvietėje antradienį JAV prezidento Baracko Obamos „senelė“ iš tėvo pusės Sarah Obama kelioms minutėms buvo išėjusi iš savo namų pasikalbėti su čia atvykusiais Vakarų žurnalistais.

„Aš meldžiuosi, kad Dievas jam padėtų“, - kalbėjo senelė per jos sode surengtą improvizuotą spaudos konferenciją.

„Varžybos labai sunkios, todėl aš už jį meldžiuosi. Jeigu tokia bus jo dalia (vėl laimėti), Dievas leis jam triumfuoti“, - sakė ji vietos kalba.

Sarah Obama, kuriai šiemet sukanka 90 metų, yra trečioji Barako Obamos senelio žmona. Nors su prezidentu kraujo ryšių ji neturi, tačiau Barackas Obama laiko ją senele ir vadina „Mama Sarah“.

Iki rinkimų Sarah Obama daugiausia laiko praleisdavo namuose, visą parą saugoma policijos.

Maždaug už 60 km nuo pagrindinio Vakarų Kenijoje Kisumaus miesto esantis Kogelo miestelis po Obamos pergalės JAV prezidento rinkimuose per ketverius metus labai pasikeitė.

Per tą laiką buvo išasfaltuotas pagrindinis kelias, gyvenvietėje atsirado elektra ir vandentiekis.

Papildyta 20:15. Jungtinėse Valstijose antradienį renkamas ne tik prezidentas. Amerikiečiai balsuoja už šimtus abiejų Kongreso rūmų - Senato ir Atstovų rūmų - įstatymų leidėjų, o taip pat renka 13 gubernatorių.

JAV konstitucija Kongresui suteikia visas įstatymų leidybos galias, tačiau visiems įstatymams reikia abiejų rūmų pritarimo, o vėliau jį turi pasirašyti prezidentas.

Papildyta 20:40. B. Obama antradienį nustebino kelis rinkimų kampanijos savanorius svyruojančioje Viskonsino valstijoje, kuriems paskambino iš rinkimų štabo Čikagoje ir padėkojo už rinkimus.

„Čia skambina Barackas Obama. Prezidentas, jei žinote“, - sakė jis vienai moteriai Viskonsine.

Į Haid Parke esantį rinkimų štabą B.Obama atvyko prieš 9 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku ir buvo pasitiktas audringų štabo darbuotojų plojimų, skelbia prezidentą lydintys žurnalistai.

Nusiėmęs mėlyną švarką ir pakabinęs jį ant kėdės atkaltės jis pasakė : „Eikim prie darbo, mums reikia surinki kelis balsus“.

Tada prisėdęs prie stalo su dar keturiais rinkimų kampanijos dalyviais jis pradėjo skambinėti savo mobiliuoju telefonu.

„Labas, ar čia Annie? Čia - Barackas Obama“, - kalbėjo jis.

O baigdamas pokalbį pakomentavo: „Ji man buvo labai maloni, nors pradžioje net nežinojo, kas aš toks“.

Dar po penkių skambučių, kurie buvo skirti Viskonsino savanoriams, B.Obama susuko duomenų koordinatorei ir „komforto kapitonei“ Jyl Molle, kuri rūpinosi štabe dirbusiųjų pamaitinimu.

„Labas, ar čia Jyl? Skambina Barackas Obama. Jūsų prezidentas. Jūs labai sunkiai dirbate, todėl aš norėjau padėkoti. Ne, tikrai yra. Skambinu geriausiems mūsų savanoriams Medisone“, - kalbėjo jis.

Jyl greičiausiai permetus skambutį kažkam kitam, prezidentas vėl pasisveikino.

„Jūs ten tiesiog pašėlusiai dirbate, - sakė jis. - Didžiuojuosi jumis“.

Papildyta 21:15. 17.00 val. Lietuvos laiku rinkimų apylinkės buvo atidarytos JAV Vakarų pakrantės valstijose - Kalifornijoje, Oregone ir Aliaskoje. Vašingtono valstijoje rinkimų apylinkių nėra, čia balsuojama tik paštu. Dauguma rinkimų apylinkių dirba iki 19.00 arba 20.00 vietos laiku.

Pirmosios apylinkės turi būti uždarytos Indianos ir Kentukio valstijose - 1.00 val. Lietuvos laiku.

Išankstinis balsavimas JAV prezidento rinkimuose prasidėjo dar rugsėjo 27 dieną.

Abu kandidatai į prezidento postą - dabartinis valstybės vadovas demokratas Barackas Obama ir respublikonas Mittas Romney jau balsavo. JAV prezidentas Barackas Obama atidavė savo balsą išankstiniuose šalies vadovo rinkimuose gimtajame Čikagos mieste. B. Obama yra pirmasis JAV prezidentas, balsavęs išankstiniuose rinkimuose.

Respublikonų kandidatas į prezidentus Mittas Romney savo balsą antradienį atidavė Masačusetso valstijoje Bedfordo mieste.

Papildyta 23:20. Antradienį vykstant JAV prezidento rinkimams, aktyviai socialiniuose tinkluose reiškiasi ir pramogų pasaulio žvaigždės. Nors nuomonės už ką balsuoti – Baracką Obamą ar Mittą Romney – skiriasi arba visai nutylimos, pagrindinė žinomų žmonių žinutė gerbėjams yra ta, kad balsuoti reikia.

Štai ką garsenybės rašo apie JAV prezidento rinkimus:

Justinas Bieberis: Man aštuoniolika, tačiau balsuoti negaliu. Esu kanadietis.

Kim Kardashian: Pildau balsavimo biuletenį patalpoje, pilnoje žmonių. Visi reiškia savo nuomonę.Balsuokite   taip, kaip norite ir kaip tikite.

Mike'as Tysonas: Leiskite, kad jūsų balsas būtų išgirstas rinkimų dieną.

Alicia Keys: Šiandien ta diena!!! Mes didūs žmonės ir didi mūsų jėga!!! Kas jau balsavo šiandien?

Lady Gaga Aš balsavau. O jūs?

Stacey Dash Mittui Romney: Kokia nuostabi dovana man bus, kai būsit inauguruotas Amerikos prezidentu per mano gimtadienį.

Papildyta 23:55. Vykstant lemiam mūšiui dėl Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento vardo, Amerikoje viešintys rinkimų pareigūnai iš kitų šalių stebisi pasitikėjimu paremta JAV rinkimų sistema.

„Tai tiesiog neįtikėtina sistema“, – žurnalui „Foreign Policy“ sakė Nuri K. Elabbar, kuris kartu su kitais rinkimų stebėtojais iš daugiau nei 60-ies valstybių atvyko į JAV stebėti prezidento rinkimų. Daugelis jo kolegų pritarė – jų šalyse tokia sistema tiesiog neveiktų.Šiame straipsnyje: Barackas ObamaMittas Romney

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių