Atėjo Naujieji 2010-ieji metai

Atėjusius Naujuosius 2010-uosius metus pradėjo vidurnaktį švęsti Naujosios Zelandijos gyventojai, praneša ketvirtadienį Australijos televizija ABC.

Sidnėjuje pirmieji šventiškai nusiteikę žmonės ketvirtadienį pradėjo kloti patiesalus ir atsidarė lauko iškylų krepšius, ruošdamiesi vienam iš didžiausių pasaulyje Naujųjų metų sutikimo vakarėlių, į kurį, kaip manoma, susirinks apie 1,5 mln. žmonių, ketinančių atsisveikinti su nelengvais praėjusiais metais ir pasveikinti naują dešimtmetį.

Australijoje šventės kulminacija, kaip kasmet, tapo įspūdingi fejerverkai virš Sidnėjaus tilto ir operos rūmų, pasauliui pasitinkant 2010 metus.

 

Mažesni fejerverkų pasirodymai ir šventės vyksta kituose Australijos ir Ramiojo vandenyno pietinio regiono miestuose, kurie pirmieji pasitinka kiekvieną naują dieną, nes yra arčiausiai Tarptautinės datos keitimosi linijos.

Naujosios Zelandijos didžiuosiuose miestuose rengiami šokiai, groja orkestrai ir grupės bei leidžiami fejerverkai. Šventiniai renginiai taip pat vyksta turistų traukos centruose, tokiuose kaip Kvinstaunas.

 

Sostinėje Velingtone vyksta pasaulio vienaračių čempionato dalyvių pasirodymas.

Azijoje taip pat bus švenčiama, nors tikriausiai ne taip plačiai, kaip daugelyje Europos ir abiejų Amerikos žemynų šalių.

1,3 mlrd. gyventojų turinti Kinija naudoja kitokį tradicinį kalendorių, pagal kurį Naujieji metai bus sutinkami vasarį. Musulmoniškos šalys, tokios kaip Pakistanas ir Afganistanas, laiką taip pat skaičiuoja pagal kitą kalendoriaus sistemą.

 

Honkongo padangę nušvies įspūdingas pirotechnikos pasirodymas, Singapūre vyks prašmatnūs vakarėliai, o Indonezijos sostinėje Džakartoje prie Nacionalinio monumento tūkstančiai žmonių stebės fejerverkų reginį.

Milijonai japonų Naujųjų metų išvakarėse būriuosis šventyklose, melsdamiesi, kad 2010 metai būtų sėkmingi.

Tokijo Sensodžio šventykla buvo papuošta vėliavomis su ateinančius metus sveikinančiais užrašais, ruošiantis tradicinėms Naujųjų metų sutikimo ceremonijoms, kai tūkstančiai žmonių susirenka melstis už sėkmę. Daugybė prekeivių Japonijos sostinės gatvėse pardavinėja jūros gėrybes ir kitokius valgius.

Šios linksmybės taip pat taps atsisveikinimu su 2009 metais, kuriuos daugelis linkę kuo greičiau užmiršti.

Šiemet pasaulį ypač sunkiai prislėgė visuotinės finansų krizės našta, dėl kurios daugelio šalių ekonomiką apėmė recesija, o milijonai žmonių prarado darbą ir būstus. Metų pabaigoje pastebėta kai kurių atsigavimo ženklų, teikiančių vilčių, kad 2010 metai atneš geresnius laikus.

Sidnėjus pajūrio parkuose ir aikštėse susirinkusių žmonių minios nepabūgo apniukusio dangaus ir vidurvasario lietaus. Aukštuose pastatuose, iš kurių atsiveria vaizdas į įlanką, buvo ruošiamasi džiaugsmingiems vakarėliams.

Į pasilinksminimus atvykstančių žmonių prašoma vilkėti kokį nors mėlynos spalvos drabužį - ši spalva atitinka pagrindinę šių metų fejerverkų reginio temą: "Dvasios pažadinimas".

"Sidnėjaus dvasia nuostabi: jausminga, seksuali ir moderni. Mes norime švęsti ir pažadinti miesto dvasią naujiesiems metams", - sakė to pasirodymo meno direktorė Rhoda Roberts.

Kai kuriuose šios šalies miestuose, tokiuose kaip Melburnas ir Adelaidė, iškilmių dalyviai priversti kęsti 38 laipsnių Celsijaus kaitrą.

Australijoje tūkstančiai policininkų buvo pasiųsti į miestų gatves, siekiant užkirsti kelią dėl padauginto alkoholio galintiems kilti neramumams. Policijos vadovai perspėjo ramybės drumstėjus likti namuose, nes kitaip jie gali atsidurti už grotų.


Šiame straipsnyje: 2010

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių