Assange'as paragino Obamą nutraukti „raganų medžioklę“

„WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as (Džulianas Asandžas) sekmadienį darydamas pareiškimą žiniasklaidai iš Ekvadoro ambasados Londone, paragino JAV prezidentą Baracką Obamą (Baraką Obamą) sustabdyti „raganų medžioklę“ prieš jo tinklalapį, paskelbusį daugybę slaptų Vašingtono dokumentų.

„Prašau prezidento Obamos pasielgti teisingai, Jungtinės Valstijos privalo atsisakyti savo raganų medžioklės prieš “WikiLeaks", - sakė J.Assange'as, darydamas savo pirmą viešą pareiškimą po to, kai Ekvadoras jam suteikė politinį prieglobstį.

Kaip ir buvo tikimasi, J.Assange'as kalbėjo iš ambasados, kuri yra Londono prestižiniame Naitsbridžo rajone netoli parduotuvės „Harrods“, nedidelio balkono. Pranešama, kad jis gyvena mažame kambarėlyje ambasados pastate.

J.Assange'as taip pat sakė, kad Jungtinės Valstijos rizikuoja nustumti pasaulį į žurnalistikos priespaudos erą.

„Kaip pavojus gresia “WikiLeaks„, taip jis gresia raiškos laisvei ir visų mūsų visuomenių sveikatai“, - sakė jis 10 minučių trukusioje savo kalboje, kurią užbaigė pasaulio žiniasklaidos atstovams parodydamas į viršų iškeltus nykščius.

J.Assange'as, kuris vilkėjo mėlynus marškinius ir ryšėjo rudą kaklaraištį, taip pat paragino JAV paleisti savo karį Bradley Manningą (Bradlį Maningą), kuris buvo apkaltintas pagalba priešui už tai, kad perdavė „WikiLeaks“ slaptas bylas ir kuris dabar laukia teismo.

Be to, „WikiLeaks“ įkūrėjas gyrė tą „drąsą“, kurią suteikdamas jam politinį prieglobstį pademonstravo šios Pietų Amerikos valstybės prezidentas.

„Dėkoju prezidentui (Rafaeliui) Correai (Rafaeliui Korėjai) už drąsą, kurią jis parodė svarstydamas ir suteikdamas man politinį prieglobstį“, - sakė J.Assange'as prie ambasados susirinkusiems pasaulio žiniasklaidos atstovams.

Jis taip pat padėkojo visiems savo šalininkams.

Prieš J.Assange'ui pasirodant kalbėjęs jo advokatas Baltasaras Garzonas (Baltasaras Garsonas) sakė, kad „WikiLeaks“ įkūrėjas yra „kovingai nusiteikęs“.

„Julianas Assange'as visuomet kovojo už tiesą ir teisingumą, gynė žmogaus teises ir toliau tai daro. Jis reikalauja, kad taip pat būtų gerbiamos “WikiLeaks„ ir jo paties teisės“, - sakė B.Garzonas, skaitydamas iš lapo.

„Julianas Assange'as nurodė savo advokatams atlikti teisinius veiksmus, kad būtų apgintos “WikiLeaks„, paties Juliano ir visų tų, kurių atžvilgiu dabar vyksta tyrimas, teisės“, - pridūrė advokatas, kuris yra garsus tuo, kad teisiškai persekiojo Čilės buvusį diktatorių Augusto Pinochetą (Augustą Pinočetą).

J.Assange'o motina sekmadienį išreiškė įsitikinimą, kad jos sūnui pasiseks išvykti į Ekvadorą ir tęsti valstybių paslapčių skelbimo darbą.

„Jį remia milijardai žmonių visame pasaulyje, JAV ir jų sąjungininkės yra beveik vienos ... ir parama diena iš dienos didėja“, - sakė ji interviu Australijos ABC 24.

„Gali būti, kad Jungtinės Karalystės vyriausybė nuspręs atsitraukti buvimo JAV liokajumi pozicijos ir stos už savo suverenumą bei Ekvadoro suverenumą“, - pridūrė ji.

41 metų J.Assange'as ambasadoje pasislėpė birželio 19 dieną, siekdamas išvengti išdavimo Švedijai, kuri nori jį apklausti dėl įtariamo nederamo lytinio elgesio. Ketvirtadienį Ekvadoras jam suteikė politinį prieglobstį.

Šio australo, buvusio kompiuterių įsilaužėlio, šalininkai mano, kad vos atsidūręs Švedijoje jis gali būti išduotas Jungtinėms Valstijoms.

Tai, kad „WikiLeaks“ paskelbė daugybę slaptų JAV vyriausybės dokumentų, papiktino Vašingtoną, ir J.Assange'o šalininkai nuogąstauja, kad jis Jungtinėse Valstijose gali būti teisiamas dėl šnipinėjimo ir sulaukti mirties bausmės.

2010 metais „WikiLeaks“ paskelbė šimtus tūkstančių JAV karinių dokumentų apie karus Irake ir Afganistane, taip pat - diplomatinio susirašinėjimo pranešimus, dėl kurių Vašingtonas atsidūrė labai nepatogioje padėtyje.


Šiame straipsnyje: Assange'asWikiLeaks

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių