Artėjat Kongreso rinkimams demokratai mažina atsilikimą nuo respublikonų

Jungtinėse Valstijose antradienį paskelbti naujausių visuomenės nuomonės apklausų rezultatai, kurie rodo, jog respublikonų atotrūkis nuo demokratų sumažėjo, turėtų pakelti ūpą prezidento Baracko Obamos partijai artėjant kadencijos vidurio rinkimams, po kurių gali smarkiai susilpnėti jos pozicijos Kongrese.

Tačiau visose apklausose opozicinė partija tebepirmauja. Vis dėlto viešosios nuomonės tyrimai atskleidė gana prieštaringą vaizdą: nors pikti rinkėjai yra įsitikinę, kad demokratai dirbtų geriau už respublikonus, jie vis tiek nori jų atsikratyti.

"The Washington Post" ir "ABC News" apklausa, kurioje rinkėjų buvo klausiama, už kurią partiją jie rengiasi balsuoti lapkričio 2 dieną vyksiančiuose rinkimuose, parodė, kad nuo rugsėjo pradžios demokratams pavyko sumažinti atsilikimą nuo respublikonų.

Tačiau respublikonai vis dar pirmauja: paramą jiems išsakė 49 proc. respondentų, o už demokratus pasisakė 43 proc. apklausos dalyvių. Tokio palaikymo Respublikonų partijai visiškai pakaktų užsitikrinti Atstovų Rūmų kontrolę ir sumažinti demokratų daugumą Senate.

Žiniasklaidos kompanijos "Rasmussen Reports" tyrimas parodė, kad respublikonų atotrūkis nuo demokratų sumažėjo iki 3 proc. (45 proc. ir 42 proc.) - tai mažiausias atotrūkis per vienus metus. Kitų apklausų rezultatai taip pat patvirtina, kad demokratai vejasi opozicinę partiją.

Apklausų rezultatų analizė atskleidžia rinkėjų nepasitenkinimo mastą, taip pat tam tikrą elektorato sutrikimą ir prieštaravimus argumentacijoje.

Pavyzdžiui, nors "The Washington Post" apklausos dalyviai suteikė pranašumą respublikonams, vis dėlto daugiau jų yra įsitikinę, kad demokratams per kelis ateinančius metus geriau už respublikonus sektųsi spręsti pagrindines Amerikos problemas (taip mano 41 proc. šios apklausos dalyvių, priešingos nuomonės laikosi 39 proc. respondentų).

Šios apklausos respondentai galvoja, kad demokratai sėkmingiau spręstų problemas, susijusias su ekonomika, sveikatos apsauga, Afganistanu ir vidurine klase. Panašiai vertinamos abiejų partijų galimybės spręsti opius imigracijos klausimus. Tuo tarpu kalbant apie biudžeto deficito ir mokesčių problemas, pirmenybė teikiama respublikonams.

"The Washington Post" tyrimas parodė, kad 61 proc. rinkėjų nepalankiai žiūri į demokratus, tačiau respublikonų nemėgsta dar didesni skaičius respondentų - 67 procentai.

Faktas, kad elektoratas linkęs teikti pirmenybę respublikonams, nors labiau tiki demokratais, gali patvirtinti teoriją, jog tai itin nepalankūs metai užimantiems postus, nes rinkėjai paprasčiausiai siekia nubausti už savo negandas tuos, kurie yra valdžioje.

Kelių pastarųjų mėnesių politiniu naratyvu buvo prognozuojamas demokratų sutriuškinimas rinkimuose, kurie gali sugrąžinti respublikonus į valdžią Kapitolijuje ir tapti skaudžiu atkirčiu B.Obamai.

Vis dėlto naujos apklausos, kuriose atsižvelgiama į respondentų amžių, leidžia manyti, kad galutiniams rinkimų rezultatams gali turėti įtakos Baltųjų rūmų pastangos suburti jaunų ir pirmą kartą balsuoti eisiančių rinkėjų bloką.

"The Washington Post" apklausa parodė, kad B.Obamos darbą palankiai vertina 50 proc. respondentų - keliais procentiniais punktais daugiau nei kitose pastarojo meto apklausose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių