Užribis
Ant aukščiausiojo laiptelio – lietuviai
Europos policininkų ir ugniagesių sporto žaidynėse debiutavę Lietuvos atstovai pelnė aukščiausius apdovanojimus.
Mūšiuose - be pralaimėjimų
Ispanijos Karalystėje, Pontevedros mieste, jau antrą kartą surengtoje pareigūnų olimpiadoje „Europolyb 2008" mūsų šalies atstovai iškovojo tris aukso medalius. Sportui neabejingi pareigūnai nusitaikė į tris iš kelių dešimčių renginio programoje numatytų rungčių, po kurių daugelis jų lipo ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio.
Dažasvydžio rungtyje atstovauti Lietuvos policijai šįkart ryžosi Kauno miesto vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Autotransporto priemonių grobimo tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Raimondas Blaževičius, jo brolis, Kauno tardymo izoliatoriaus Apsaugos ir priežiūros skyriaus vyresnysis specialistas Kęstutis Blaževičius ir Lietuvos policijos mokymo centro Bendrųjų profesinių įgūdžių ir sporto skyriaus viršininkas Audrius Chmieliauskas.
Lietuvos dažasvydžio komanda, susirungusi dešimtyje dvikovų, nepatyrė nė vieno pralaimėjimo ir sėkmingai nuskynė nugalėtojų laurus tarp daugiau nei dvidešimties ekipų. R.Blaževičius sakė, kad varžovai buvo pajėgūs ir gerai pasirengę taktiniam dažasvydžiui, tačiau ilgametė „Legiono" klubo atstovų patirtis šįkart nulėmė pergalę būtent jiems.
Atrado naujų pažinčių
„Renginyje dalyvių iš visos Europos suskaičiuota apie pustrečio tūkstančio. Viliamės savo sėkmingu dalyvavimu įrodę, kad ir Lietuvos policininkai ne tik nėra abejingi sportui, bet ir yra fiziškai gerai pasirengę, stiprūs, - antrindami vienas kitam ir rodydami parsivežtus trofėjus kalbėjo A.Chmieliauskas ir R.Blaževičius. - Užsieniečiai kolegos dažniau susiduria su iš kitų šalių atvykstančiais teisės pažeidėjais, o šįkart buvo puiki proga susitikti patiems tvarkos sergėtojams."
Lietuviai - vieni favoritų
Kartu su dažasvydininkų ekipos nariais ne mažiau sėkmingai pasirodė ir kitų sporto šakų rungtyse dalyvavę Lietuvos policininkai. Klaipėdos miesto VPK areštinės viršininkas Sigitas Bulovas baidare greičiausiai įveikė 5000 metrų distanciją, o netrukus tą patį pakartojo ir dviviečių baidarių rungtyje plaukdamas poroje su italu Manueliu Aranda. Atitinkamai pareigūnas pelnė du aukso medalius.
Vyrams nenusileido ir veteranų grupėje startavusi Kauno miesto VPK kriminalinės policijos Asmenų paieškos skyriaus tyrėja Indrė Astrauskaitė. Kadangi jos amžiaus grupėje daugiau moterų nebuvo, pareigūnė buvo mesta į bendrą sūkurį su vyrais. Tačiau kovingoji lietuvė puikiai susitvarkė su stipriosios lyties atstovais ir užėmė ketvirtą vietą, o žaidynių organizatoriai vienintelei stalo teniso rungtyje dalyvavusiai dailiosios lyties atstovei įteikė specialų prizą.
Pakilios lietuvių nuotaikos nesugadino tenisininkų gretose puikiai startavęs Kauno miesto policijos Nusikaltimų tyrimo tarnybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Aurelijus Banys. Jis asmeninėse varžybose iš 36 startavusiųjų pateko į kitą etapą, o dvejetų varžybose, poroje su ispanu įveikė daug varžovų ir tik kovodami dėl trečios vietos nusileido varžovams ir liko ketvirti.



