Lyderių nesustabdė net čempionai

2006-05-23

FBK “Kauno” futbolininkai Panevėžyje įveikė praėjusio sezono nugalėtoją “Ekraną”

Lietuvos futbolo A lygos čempionato lyderis Kauno FBK “Kaunas” iškovojo devintąją pergalę iš eilės. Šalies vicečempionų nepajėgė sustabdyti ir praėjusio sezono nugalėtojas Panevėžio “Ekranas”.

Pergalę lėmė bosnio įvartis

“Ekranas” - “Kaunas” 1:2 (1:0). Įvarčius įmušė Povilas Lukšys (22 min. - 1:0), Kęstutis Ivaškevičius (57 min. - 1:1), Edinas Pehličius (87 min. - 1:2). Įspėti “Kauno” žaidėjai Linas Pilibaitis (43 min.), K.Ivaškevičius (45 min.) ir Nerijus Radžius (64 min.). “Aukštaitijos” stadionas, 1450 žiūrovų.

Kauniečių puolėjai energingai pradėjo susitikimą. Jau 11-ąją minutę galėjo pasižymėti Andrius Velička - jo spirtas kamuolys pataikė į “Ekrano” vartų skersinį. Netrukus, 18-ąją minutę, geroje pozicijoje buvo atsidūręs, tačiau progos įmušti įvartį neišnaudojo Ričardas Beniušis.

Panevėžiečiai nesutriko ir po vienos kontratakos Povilas Lukšys galva įmušė įvartį. Po pertraukos išryškėjo “Kauno” futbolininkų fizinis pranašumas - nepaisydami lietaus jie žaidė veržliau ir galingiau nei varžovai.

K.Ivaškevičius išlygino rezultatą tolimu smūgiu, o antrajame kėlinyje L.Pilibaitį pakeitęs bosnis E.Pehličius antrą kartą nuginklavo “Ekrano” vartininką Arvydą Skrupskį.

“Kaunas” rungtyniavo tokios sudėties: Eduardas Kurskis, Irmantas Zelmikas, Tomas Kančelskis, Nukris Mančchava, Dainius Kunevičius (nuo 46 min. N.Radžius), Marius Žaliūkas, Givis Kvaratschelija, K.Ivaškevičius, R.Beniušis (nuo 80 min. Arkadiušas Klimekas), L.Pilibaitis (nuo 48 min. E.Pehličius) ir A.Velička.

Priekaištavo teisėjui

Po mačo abiejų komandų treneriai daugiausiai dėmesio skyrė arbitrų darbui. Panevėžyje teisėjavo Antanas Rubys (Telšiai), jo asistentai buvo klaipėdiečiai Saulius Atmanavičius ir Gediminas Macevičius.

Daugiau pretenzijų turėjo panevėžiečiai. Jų nuomone, arbitrai nepagrįstai nenubaudė kelių kauniečių geltonomis kortelėmis, neskyrė 11 metrų baudinių į “Kauno” vartus.

“Vyko gražus žaidimas, bet teisėjas Antanas Rubys jį sugadino”, - teigė “Ekrano” vyriausiasis treneris Virginijus Liubšys. Pasak jo, “Kaunas” yra stipri komanda, jai padėti nereikia”.

Vakar Panevėžio klubas paskelbė prašysiąs Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos už grubias klaidas diskvalifikuoti A.Rubį ir “daugiau nenorėtų matyti jo teisėjaujančio “Ekrano” rungtynėms”.

“Dėl tokio teisėjavimo nervai nelaiko ne tik jums, bet ir mums, - Panevėžyje kalbėjo “Kauno” strategas Eduardas Malofejevas. - Tai buvo kol kas sunkiausios šio čempionato rungtynės. Varžovai turėjo labai gerų progų įvarčiams, o mano auklėtiniams tiesiog labiau pasisekė”.

V.Liubšys miglotai paaiškino, kas atsitiko jo komandai, nuo “Kauno” atsiliekančiai jau 12 taškų.

“Šiemet žaidžiame geriau, tačiau taškų turime mažiau. Trūksta sėkmės”, - sakė panevėžietis.

Kėdainių ekipa laimėjo Kaune

Pirmąją pergalę iškovojo Kėdainių “Nevėžis”, Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione 2:1 (1:0) įveikęs “Šilutę” 2:1 (1:0). Nugalėtojams įvarčius pelnė Vitalis Stankevičius (17 ir 65 min.), šilutiškių gretose pasižymėjo Marius Kižys (57 min.).

Kitų susitikimų rezultatai:

Klaipėdos “Atlantas” - “Vilnius” 0:0;

Vilniaus “Žalgiris” - Vilniaus “Vėtra” 1:1 (1:0); įvarčius pelnė: “Žalgiriui” - Tadas Labukas (27 min.); “Vėtrai” - Julius Raliukonis (82 min.);

“Šiauliai” - Marijampolės “Sūduva” 2:1 (2:0); “Šiauliai” - Ilja Galiūza (8 min. 11 m baudinys ir 41 min.)); “Sūduva” - Karolis Jasaitis (67 min.).

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1.”Kaunas” 9 9 0 0 23:6 27
2.”Vėtra” 9 4 4 1 8:6 16
3.”Ekranas” 9 4 3 2 11:6 15
4.”Šiauliai” 9 4 3 2 12:7 15
5.”Žalgiris” 8 3 2 3 8:7 11
6.”Sūduva” 9 3 2 4 7:8 11
7.”Atlantas” 8 2 3 3 6:8 9
8.”Vilnius” 8 1 4 3 5:8 7