Kaunietis vejasi lyderį

2004-06-12
Romas PODERYS

Europos jaunimo motociklų kroso čempionate dalyvaujantis kaunietis Arūnas Gelažninkas po dviejų etapų bendroje įskaitoje užima 3-iąją vietą. Pakilti į ją lietuviui pavyko po sėkmingo pasirodymo Lenkijoje, Vschovos trasoje, kur sportininkas laimėjo 125 kub. cm klasės lenktynes.

Pirmasis čempionato etapas buvo surengtas Slovėnijoje, tačiau Pakruojo “Robustos” ekipai atstovaujančiam A.Gelažninkui jame nepasisekė. Pirmąjį važiavimą kaunietis baigė ketvirtasis, antrajame neišvengė griūties, o trečiajame užgeso motociklo variklis. 13-oji vieta buvo ne tas rezultatas, kurį prieš sezoną planavo pats lenktynininkas ir jo treneris bei tėtis Saulius Gelažninkas.

Lenkijoje viskas susiklostė žymiai geriau: Arūnas laimėjo pirmąjį ir trečiąjį važiavimus, antrajame užėmė 3-iąją vietą ir, susumavus rezultatus, tapo etapo nugalėtoju.

Po dviejų etapų A.Gelažninko sąskaitoje - 95 taškai. Jį lenkia tik latvis I.Šteinbergas (121 tšk.) ir čekas F.Noigebaueris (110 tšk.). Ketvirtasis - italas A.Pelegrinis. Kitas čempionato etapas numatytas birželio 27 dieną Ukrainoje.

“Norėtume iškovoti aukso medalį, tačiau sudėtinga prognozuoti, kaip tarnaus motociklas, ar užteksime lėšų”, - sakė “Kauno dienai” S.Gelažninkas. Pernai Europos jaunimo motociklų kroso čempionate A.Gelažninkas užėmė 3-iąją vietą. Rengdamasis šių metų varžyboms, kaunietis dalyvavo treniruočių stovykloje, kuriai vadovavo dukart pasaulio čempionas J.van der Berkas.

A.Gelažninkas yra vienas Lietuvos čempionato lyderių: po dviejų etapų jis pirmauja dviejose klasėse - 125 kub. cm ir 500 kub. cm A grupėje.