Eurolygos čempiono titulo sieks du lietuviai

2005-04-09

Š.Jasikevičius ir A.Macijauskas susigrums pusfinalyje

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės įžaidėjas kaunietis Šarūnas Jasikevičius trečią sezoną iš eilės dalyvaus ULEB Eurolygos finalo ketverto turnyre.

Padėjęs tapti nugalėtojomis ispanų “Barcelona” ir Tel Avivo “Maccabi” (Izraelis) ekipoms, kaunietis šį kartą pusfinalyje išmėgins jėgas su Vitorijos “Tau Ceramica” (Ispanija), kuriai atstovauja Arvydas Macijauskas.

Šaras nepataikė nė vieno dvitaškio

Antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse “Maccabi” klubas Italijoje antrąkart įveikė Pezaro “Scavolini” krepšininkus 103:100 (20:21, 30:20, 28:28, 25:31).

Iki dvikovos pabaigos likus 50 sekundžių, Izraelio komanda pirmavo 97:95. Š.Jasikevičius nepataikė tritaškio, tačiau kamuolį atkovojo Deonas Tomasas - 99:95. Po Hano Motolos ir Entonio Parkerio baudų metimų - 101:97. Tritaškį pelnė “Scavolini” legionierius Džeimsas Penas - 101:100. Paskutinę žaibišką “Maccabi” ataką kamuolio dėjimu į krepšį užbaigė Maseo Bastonas.

Š.Jasikevičius per 36 min. įmetė 9 taškus (dvitaškių - 0/5, tritaškių - 1/8, baudų - 6/6), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Nikola Vuičičius, pelnęs 26 taškus. Pezaro ekipoje nesulaikomas buvo Čarlzas Smitas, kurio sąskaitoje - 32 taškai. Šiam mačui teisėjavo arbitras iš Lietuvos Romualdas Brazauskas.

Pirmąjį susitikimą “Maccabi” laimėjo 88:60.

Macas - rezultatyviausias

“Lietuviškų” komandų dvikovoje “Tau Ceramica” su A.Macijausku savo aikštelėje palaužė Ramūno Šiškausko komandą Trevizo “Benetton” (Italija) 66:64 (17:19, 15:11, 14:13, 20:21).

Baigiantis mačui, Vitorijos ekipos žaidėjas Pablas Pridžionis išlygino rezultatą - 64:64. Pergalę Ispanijos klubui lėmė Luiso Skolos dvitaškis paskutinę susitikimo minutę. Italas Denisas Markonatas turėjo galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau jo metimas nepasiekė tikslo.

Macas per 34 min. pelnė 20 taškų (3/7, 4/8, 2/2) ir buvo rezultatyviausias aikštelėje. L.Skola surinko 12 taškų, P.Pridžionis - 10.

R.Šiškauskas per 29 min. surinko 14 taškų (3/3, 2/7, 2/2). Kito “Benetton” legionieriaus Marlono Garneto sąskaitoje - 16 taškų. Masimas Buleris pelnė 13 taškų.

Pirmąjį susitikimą “Tau Ceramica” laimėjo 98:59.

CSKA laimėjo be vargo

Maskvos CSKA (Rusija) svečiuose be didesnio vargo nugalėjo tris lietuvius savo gretose turintį Stambulo “Ulker” (Turkija) 82:64 (20:15, 27:19, 16:17, 19:13).

Turkijos komandai Saulius Štombergas per 36 min. pelnė 17 taškų (4/8, 2/7, 3/4) ir atkovojo 5 kamuolius.

Eurelijus Žukauskas per 28 min. surinko 10 taškų (dvitaškiai 3/8, baudos 4/8) ir po krepšiais sugriebė 13 kamuolių, o 20 min. žaidęs Virginijus Praškevičius įmetė vos 2 taškus (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 0/3) ir atkovojo 4 kamuolius.

Rusijos čempionams Džonas Holdenas, Deividas Andersenas ir Markusas Braunas pelnė po 14 taškų. Maskviečiai 18 kartų rezultatyviai perdavė kamuolį, “Ulker” žaidėjai - 9.

Pirmosios rungtynės baigėsi CSKA pergale 88:74.

Pusfinalyje Rusijos komanda susitiks su Atėnų “Panathinaikos” (Graikija) ir Stambulo “Efes Pilsen” (Turkija) mačo nugalėtoju. Pirmąjį susitikimą Atėnuose po pratęsimo laimėjo “Panathinaikos” krepšininkai 102:96.

Vakar Stambule įvyko atsakomoji akistata.