Uostamiesčio bare – pasenęs alus


2011-11-30
Milda Skiriutė
Uostamiesčio bare – pasenęs alus

Patikrinus naktinius klubus ir barus, vieną įstaigą, kur dažniausiai užsukama nusipirkti alkoholinių gėrimų, teko laikinai uždaryti. Pasenęs alus ir kitas alkoholis buvo išpilti į kriauklę.

Blogai valė patalpas

Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikrino naktinius barus ir klubus.

Anot tarnybos viršininko pavaduotojos Jūratės Mačiulienės, tokiose įstaigose dažniausiai prekiaujama tik alkoholiniais gėrimais ir mažu užkandžių asortimentu arba fasuotais, ilgai galiojančiais maisto produktais.

Tokioms užeigoms keliami minimalūs higienos reikalavimai, o higienistų tikrinimo jos sulaukia kartą per dvejus metus.

Iš 21 mieste veikiančio naktinio baro ar klubo inspektoriai patikrino septynis. Pažeidimų nebuvo nustatyta tik dviejuose.

J.Mačiulienė teigė, kad trijose įstaigose užfiksuota higienos, patalpų priežiūros ir darbuotojų asmens higienos pažeidimų.

Įmonių patalpos ir įrenginiai buvo blogai valomi, nebuvo priemonių asmens higienai užtikrinti. Dalis įstaigų darbuotojų buvo nepasitikrinę sveikatos ir neišklausę higienos mokymų kursų.

Skyrė 600 litų baudą

Po patikros vieną barą, esantį Daržų gatvėje, teko laikinai uždaryti.

Anot J.Mačiulienės, šio baro patalpos buvo nesuremontuotos, nesutvarkyta karšto ir šalto vandens tiekimo sistema. Inspektoriai bare rado alaus ir kitų gėrimų, kurių vartojimo terminas buvo pasibaigęs. Pasenę gėrimai buvo išpilti į kriauklę.

Inspektoriai laikinai sustabdė įstaigos veiklą. Taip pat skirta 600 litų bauda.

„Paskutinį kartą įstaiga tikrinta rugpjūtį. Nustatyti trūkumai nebuvo ištaisyti iki šiol. Teko laikinai sustabdyti įstaigos veiklą“, – pasakojo pavaduotoja.

Įtarimų sukėlė krevetės

Pažeidimų rasta ir viename restorane, kuris savo veiklą pradeda vakare ir dirba naktį. Jame gaminamas maistas. Restoranas patikrintas, atsižvelgiant į vartojo skundą.

Žmogus skundėsi nekokybiškomis krevečių salotomis. Vartotojui įtarimų sukėlė pačios salotos ir krevetės, kurios, kaip įtarta, galėjo būti atšildytos ir vėl užšaldytos.

J.Mačiulienė pabrėžė, kad skundas pasitvirtino. Inspektoriai įstaigoje rado 10 kilogramų netinkamų vartoti maisto produktų. Dalies jų vartojimo terminas buvo pasibaigęs, dalis buvo neženklinti, dalis produktų atšildyti ir vėl užšaldyti.

Įstaigoje nustatyti ir grubūs higienos pažeidimai. Netinkamai valytos patalpos, įrenginiai. Užfiksuota ir maisto produktų kryžminė tarša.

Anot J.Mačiulienės, patikra parodė, kad padėtis viešojo maitinimo įtaigose, veikiančiose nakties metu, nėra visiškai patenkinama, tad tikrinimai bus tęsiami.