Stulbinanti vaisto galia


2003-03-01
Violeta GUSTAITYTĖ
Stulbinanti vaisto galia

Kauno medikai atrado niekur pasaulyje dar nenaudojamą efektyvų moterų nevaisingumo gydymo metodą  

Vakar Kauno muzikiniame teatre vykusioje respublikinėje medikų konferencijoje Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos klinikos vadovas docentas Gintautas Kazanavičius supažindino gydytojus su dar niekur pasaulyje nenaudojamu hormoninio sutrikimo gydymo būdu, kuris gali padėti daliai nevaisingų moterų pastoti ir susilaukti vaikų. Docento G.Kazanavičiaus pateiktas gydymo būdas, apie kurį “Kauno diena” jau rašė, kol kas paremtas tik bandomaisiais tyrimais, tačiau jų rezultatai - stulbinantys.

Penkiolika procentų šeimų pasaulyje yra nevaisingos. Viena iš nevaisingumo priežasčių gali būti vyriškų hormonų moters organizme vyravimas. Kai šie hormonai moters organizme vyrauja ar padidėjęs jų poveikis, moterims atsiranda plaukuotumas vyrams būdingose vietose, suvyriškėja figūra, charakteris, keičiasi psichika, jos tampa nevaisingos.

“Gydant skydliaukės ligas buvo vartojamas hormonas triodotironinas, bet pasirodė, kad jis moters organizme labai stipriai mažina vyriškų hormonų kiekį, - “Kauno dienai” teigė docentas G.Kazanavičius. - Buvo žinoma, kad šis hormonas didina jungiančio baltymo kiekį, bet kad jis pats mažina ir vyriškus hormonus - mums buvo staigmena. Tyrėme 18 moterų, kurioms buvo skiriamas triodotironinas. Pastebėjome, kad šį skydliaukės hormoną gaunančios moterys keičiasi: moteriškėja jų figūros, keičiasi jų charakteris, išvaizda, nukrito plaukai nuo veido, krūtinės. Dalis moterų, vartojusių šį preparatą, pastojo. Kelios moterys pastoti bandė dešimtmečiais, tačiau tai pavyko tik pavartojus šį vaistą”.

Konferencijoje dalyvavusius įvairių sričių specialistus - endokrinologus, ginekologus, dermatologus ir kt. docentas G.Kazanavičius ragino “nepulti iš karto gydyti triodotironinu”. “Tai pilotinės studijos duomenys, - sakė G.Kazanavičius. - Reikia išsamių mokslinių tyrimų. Padėkite juos atlikti, tada turėsime galutinius rezultatus. Tikimės neblogų rezultatų”.

“Kauno dienai” docentas G.Kazanavičius teigė, jog tyrimai bus atliekami Kauno medicinos universiteto klinikose. Bus tiriama dar apie 100 pacienčių, kurių vyriškų hormonų kiekis gerokai padidėjęs.

“Reikia dirbti kompleksiškai - vienoje komandoje turi būti Endokrinologijos, Akušerijos ir ginekologijos, Odos ligų, Psichiatrijos klinikų specialistai. Kompleksinis gydymas, vartojant minėtą hormoną, tikimės, tikrai bus labai efektyvus. Jei bent keletas procentų iš tų penkiolikos procentų nevaisingų šeimų šio hormono dėka bus vaisingos ir susilauks vaikų, jos tikrai taps laimingos”, - sakė docentas G.Kazanavičius.