Pomidorų, agurkų ir svogūnų ligos


2003-06-09
Pomidorų, agurkų ir svogūnų ligos

Svogūnams daug žalos padaro netikroji miltligė, kekerinis puvinys ir pan. ligos, nuo kurių apsiginti padės aviksilas, arceridas, ridomilas, vario oksichloridas, Bordo skystis ir kitokie fungicidai. Neužmirškime, kad negalima vartoti maistui purkštų svogūnų laiškų.

Pavojingiausios agurkų ligos: netikroji miltligė ir alternariozė. Netikrąja miltlige serga agurkų lapai. Pirmieji ligos požymiai pasirodo po smarkaus lietaus ar gausios rasos. Tuomet viršutinėje lapo pusėje atsiranda kampuotų žalsvų dėmių, kurios vėliau pagelsta ir paruduoja. Apatinėje lapo pusėje - pilkšvai violetinis ligą sukeliančio grybo apnašas. Tokie lapai greit nuvysta, sudžiūsta ir augalas žūsta.

Nuo šios ligos agurkai purškiami aviksilu, arceridu, vario oksichloridu ir pan. Agurkų tuoj pat skinti ir valgyti nepatariama. Reiktų palaukti bent 2-3 paras, labai gerai nuplauti.

Patariama nugnybti agurkų virkščių viršūnes, nes jie daugiausiai vaisių mezga ant šoninių ūglių. Todėl pagrindinį stiebą patartina pinciruoti virš penktojo lapo. Nereikia pinciruoti hibridinių veislių agurkų, turinčių tik moteriškus žiedus.

Pomidorai labai nukenčia nuo maro ir sausligės. Augalus galima purkšti tais pačiais fungicidais kaip ir agurkus, tačiau geriausiai - tris kartus nupurkšti Bordo skysčiu. Purkšti reikia taip, kad visas augalas taptų melsvas. Tik tuomet bus geras purškimo poveikis.