Paauglius sužalojo septynmetis


2002-08-02
Paauglius sužalojo septynmetis

Nustatytos suaugusiojo ir jo sūnaus, sekmadienio popietę Kauno mariose vandens motociklu sužalojusių vandens dviračiu važinėjusius brolius iš Jonavos, asmenybės.

Paaiškėjo, kad tai - pagal įgaliojimą minėtu motociklu besinaudojantis J.Gruodžio g. gyventojas Andrejus Kazlovas bei jo septynmetis sūnus. Rašėme, kad trisdešimt penkerių metų A.Kazlovas sulaikytas netrukus po įvykio, bandantis išgabenti motociklą automašina.

Pagal A.Kazlovo versiją, nelaimė atsitiko jam nukritus nuo vandens motociklo. Dar neišlipęs iš vandens, bandė jį vėl užvesti, tačiau sūnus netyčia paspaudė akseleratoriaus rankenėlę ir motociklas ėmė važiuoti. Suprantama, septynmetis jo nesuvaldęs ir atsitrenkęs į netoliese vandens dviračiu plaukiojusius paauglius. Trylikamečiam Vidmantui ir ketveriais metais vyresniam Rimgaudui Budriams sulaužytos kojos. Septynmetis fiziškai nenukentėjo, tačiau patyrė nemažą šoką.

Šiam įvykiui Panemunės policijos tardytojai pritaikė Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už “transporte galiojančių taisyklių pažeidimą, sukėlusį sunkias pasekmes”. Už šį nusikaltimą Lietuvos įstatymai numato laisvės atėmimą iki penkerių metų. A.Kazlovo likimas priklausys nuo medikų, gydančių sužalotus paauglius, išvadų.

Bylą tiriantis tardytojas dar kartą prašo visuomenės pagalbos. Mačiusųjų, kokiomis aplinkybėmis septynmetis vienas atsidūrė prie vandens motociklo vairo, prašoma paskambinti šiais Kauno telefonais: 303930 (tardytojas) arba 303900 (budėtojų dalis).

KD inf.